6 نکته درباره آینه دستشویی 

6 نکته درباره آینه دستشویی

در هنگام  انتخاب و خرید هر یک از ملزومات خانه می بایست به نکاتی کلیدی متناسب با دیگر شرایط محل نصب آن وسیله توجه نمود که در ادامه به مهمترین این نکات اشاره خواهد شد:

1.ارتفاع آینه دستشویی

به طور معمول هر چه ارتفاع آینه دستشویی بلند تر بوده انعکاس بیشتری از محیط را دریافت کرده و زاویه دید بازتری را در اختیار شما قرار خواهد داد. اندازه مناسب ارتفاعی یک آینه دستشویی در حدود ۳۰ سانتی متر بالا تر و پایین تر از خط دید شما است. این نکته نیز قابل ذکر است که باید میان ارتفاع و عرض آینه دستشویی تناسب لازم رعایت گردد.

2.انتخاب ابعاد مناسب برای یک آینه دستشویی

توجه به اندازه فضایی که برای نصب یک آینه دستشویی در اختیار دارید شما را به انتخاب یک ابعاد مناسب از این وسیله یاری خواهد کرد. همچنین اندازه ابعاد آینه دستشویی می بایست با اندازه روشویی و نیز کابینت زیر آن متناسب باشد. به طور معمول عرض آینه دستشویی نباید از عرض کابینت روشویی عریض تر باشد.

البته در این موارد استثناهایی نیز وجود دارد که از آن جمله می‌توان به آینه هایی که تمام سطح دیوار را می‌پوشانند اشاره کرد. بنابراین به طور کلی یا پهنای آینه کاملاً برابر با پهنای روشویی بوده و یا کمی از آن کوچکتر است. با رعایت چنین نکاتی منظره ای زیبا و متناسب به سرویس بهداشتی شما داده خواهد شد.

آینه دستشویی

 3.شکل آینه متناسب با نقش کاشی ها و یا طرح دیوار سرویس بهداشتی

اگر کاشی ها و رنگ دیوار سرویس بهداشتی تیره بوده بهتر است که رنگ قاب آینه دستشویی روشن تر باشد این ترکیب تضاد جالبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی شما ایجاد می نماید. این موضوع به صورت بلعکس یعنی روشن بودن رنگ دیوار و  تیره بودن  رنگ قاب آینه دستشویی نیز صدق می کند.

همچنین در صورتیکه تمایل داشته باشید که  نقش کاشی ها و دیوار سرویس بهداشتی چندان پوشید نشود،  انتخاب آینه های گرد و بیضی گزینه بسیار مناسبی در این خصوص هستند.

4.توجه به اندازه مناسب آینه به لحاظ ارائه تصویر

یک آینه  دستشویی با اندازه های مناسب تصویری ایده آل را به شما ارائه می دهد. و در صورتی که اندازه آینه  دستشویی بیش از حد کوچک باشد دچار نقص در ایفای کاربرد اصلی خود خواهد شد. بنابراین در هنگام انتخاب یک آینه دستشویی به این نکته نیز توجه نمایید.

5.نصب ایمن و مناسب آینه دستشویی

نکته حائز اهمیت در برخورداری از یک آینه دستشویی، نصب ایمن این وسیله است. ازآنجایی که اکثر آینه های امروزی به دلیل اندازه، جنس و مدل طراحی شده بسیار سنگین هستند، بنابراین استفاده از قلاب های مناسب و یراق آلات  محکم امری بسیار ضروری به نظر می آید. چرا جدا شدن آینه دستشویی از دیوار و افتادن آن علاوه بر خطر آفرینی برای افراد به خصوص کودکان،  باعث  به وجود آمدن هزینه های اضافی  نیز خواهد شد.

همچنین استفاده از قلاب های نرم و نا مناسب سبب جابجایی و کج شدن مداوم آینه دستشویی بر روی دیوار خواهد شد. در صورتی که بخواهید باد چسب آینه دستشویی خود را به دیوار بچسبانید، بهتر است از چسب های سیلیکونی مخصوص آینه دستشویی با جنس با کیفیت استفاده کنید.

6.بورس آینه دستشویی در تهران

بهتر است هنگام خرید از بورس فروش آینه دستشویی دیدن کنید تا بهترین جنس و مناسب ترین آینه را انتخاب کنید. فروشگاه قصرنور آماده ارائه انواع آینه دستشویی و بورس انواع آینه دستشویی ست سرویس دستشویی می باشد.

نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

 

سلام

چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

×