همه چیز درباره طراحی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی در هر خانه ای از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده است. چرا که از یک نظر به طور مستقیم با سلامت جسمانی افراد در ارتباط است و از دید دیگر باید زیبایی و طراحی مناسبی داشته باشد تا متناسب با ساختار ها و بخش های دیگر خانه شود. از این رو طراحی سرویس بهداشتی امروزه از دغدغه­ساز ترین عناصر است.

امروزه به دلیل اینکه اغلب سرویس های بهداشتی در درون خانه ها ساخته می­شود، اهمیت به زیبایی و لوکس بودن آن در دستور کار صاحب خانه ها و سازنده ها قرار می­گیرد.

طراحی سرویس بهداشتی - قصرنور

 

طراحی سرویس بهداشتی

در طراحی سرویس بهداشتی، ممکن است قسمت طراحی حمام هم مد نظرتان قرار بگیرد، از همین رو باید در طراحی سرویس بهداشتی به خصوص قسمت حمام، سبک نرم و ملایمی را در نظر داشته باشیم. چرا که حمام خصوصی ترین قسمت یک خانه است و باید فضایی باشد که حالتی امن و مطمئن را برای استفاده کننده ایجاد کند، به همین منظور در اغلب طراحی های سرویس بهداشتی ( چه حمام و چه wc ) ظرافت و فراهم کردن فضایی آرامبخش از عناصر بسیار مهمی هستند. اگر در طراحی سرویس بهداشتی منزلتان فضای کمی را در دست دارید، اصلا نگران نباشید. شما می­توانید با انتخاب وسایل کوچک تر و یا وسایلی که قابل نصب بر روی دیوار باشند، فضای سرویس بهداشتی منزلتان را بزرگتر کنید. مثلا می­توانید از قفسه های دیواری برای گذاشتن لباس یا حوله یا دوش و شیرالات دیواری برای نصب روی دیوار و حتی گل و گیاهان دیواری برای زیبایی سرویس بهداشتی، استفاده کنید.

 

طراحی سرویس بهداشتی - قصرنور

 

طراحی سرویس بهداشتی عروس

طراحی سرویس بهداشتی عروس از جمله سخت ترین کار هاست، ولی اگر اصول طراحی سرویس بهداشتی عروس را بدانید، این کار برای شما مثل آب خوردن می­شود. البته نمی­توان گفت که طراحی سرویس بهداشتی عروس با سایر سرویس بهداشتی ها تفاوت دارد، ولی از آنجا که خانه عروس از جمله خانه هایی است که زیبایی در وسایل و چیدمان، از اهمیت خیلی خیلی بالایی برخوردار است، طراحی سرویس بهداشتی عروس هم در بسیاری از مواقع اهمیت دارتر می­شود.

در طراحی سرویس بهداشتی برای عروس باید به:
  • تناسب سرویس بهداشتی با سایر نقاط منزل دقت کرد. همچنین در طراحی سرویس بهداشتی موارد زیادی هستند، که ساخت و طراحی آن را تحت تاثیر قرار می­دهند.
 از جمله از این موارد می­توان به:
  • نوع کاشی انتخابی و طرح آن
  • نوع انتخاب وسایل و ست سرویس بهداشتی
  • نوع طراحی داخلی و متراژ اختصاص داده شده به سرویس بهداشتی و … اشاره کرد.

این عناصر وجه اشتراک میان تمام سرویس های بهداشتی هستند و از اصول اولیه ای هستند که باید برای استارت یک طراحی سرویس بهداشتی جذاب و زیبا، به آنها توجه کرد.