4 نکته خواندنی درباره انواع ست سرویس بهداشتی

از قدیم تا به امروز در چیدمان هر خانه ای ، ست سرویس بهداشتی، از مهمترین عناصری انتخابی است. چرا که باید محیطی زیبا و تمیز باشد. درست است که بخش کوچکی از خانه را شامل می­شود اما در عوض مستقیما با سلامت و بهداشت افراد در ارتباط است. به همین منظور، بهتر است سعی کنید که از بهترین نوع جنس و کیفیت برای سرویس بهداشتی منزلتان استفاده کنید تا هم سلامتیتان حفظ شود و هم فضایی زیبایی را در خانه به وجود آورده باشید. در اینجا انواع ست سرویس بهداشتی معرفی می شود.

 

ست سرویس بهداشتی - قصرنور

 

انواع ست سرویس بهداشتی بر اساس جنس

انواع ست سرویس بهداشتی بر اساس جنس به چند گروه تقسیم می­شود که عبارتند از:

پلاستیک، چدنی، سرامیک، آهن و فولاد با روکش مینا

البته از اجناس ترکیبی دیگری نیز در انواع ست سرویس بهداشتی ها استفاده می­شود ولی در حالت کلی این اجناس از عام ترین ها

هستند.

واژه سرویس بهداشتی کمی واژه مبهمی است. به همین دلیل در توضیح این واژه می­توانیم بگوییم که در برخی خانه ها، سرویس بهداشتی شامل: کاسه دستشویی، آینه، روشویی، شیرآلات موجود در wc ، سطل زباله و نیز جزئیات موجود در سرویس بهداشتی است. اما در برخی خانه ها علاوه بر وسایلی که گفته شد سرویس حمام هم مانند: دوش، وان، شیرآلات حمام، سطل زباله، کمد یا قفسه برای لباس ها و دیگر وسایل بهداشتی، جزء انواع ست سرویس بهداشتی قرار دارند.

قصرنور - محل انتخاب - انواع ست سرویس بهداشتی

در تولید انواع ست سرویس بهداشتی معمولا از: سرامیک، آکریلیک، فلز و شیشه استفاده می­شود. همچنین رنگ غالبی که در ساخت انواع ست سرویس بهداشتی به کار می­رود، رنگ سفید است. چرا که سفید، نشانه پاکی است و به نوبه خود دارای زیبایی خاصی است.

در هر کدام از این قسمت ها؛ چه قسمت wc  و چه قسمت حمام، مهمترین ابزار هایی که باید در انتخاب آنها دقت فراوان کرد که بعدا پشیمانی به بار نیاید، کاسه دستشویی و وان حمام است. که اولی به دو نوع ایرانی و فرنگی تقسیم می­شود. در انتخاب هر دو، چه کاسه wc و چه وان، باید به جنس آن ها دقت کرد، تا بتوانید سال ها به خوبی از آنها استفاده کنید ( مثلا، وان انتخابی شما باید سایز مناسبی داشته باشد و همچنین بتواند دمای آب را به خوبی حفظ کند و نیز، وزن مناسبی هم داشته باشد ). همچنین؛ ست موجود در سرویس بهداشتی شما، باید به گونه ای باشد که هنگام شستشو، شما را به زحمت نیندازد، و پس از شستشو نیز، لکه های کثیفی و یا آثار تمیز نشدن روی ست سرویس بهداشتی باقی نماند و زنگ هم نزند.

انواع ست سرویس بهداشتی برای عروس

برای ست سرویس بهداشتی تازه عروس ها، براساس نوع فرهنگ هر خانواده انواع ست ها متغیر است. به صورت متداول برای ست عروس از جنس سرامیک یا آکریلیک سفید استفاده می­کنند. ولی استفاده از رنگ سفید مطلق نیست، بسته به سایر وسایل و رنگ خانه، چیدن انواع ست سرویس بهداشتی نیز تحت تاثیر قرار می­گیرد.

انواع ست سرویس بهداشتی - قصر نور

برخی خانواده ها برای تهیه ست سرویس بهداشتی خانه عروس از رنگ های روشن و وسایل طرح دار یا نقوش دار استفاده می­کنند و برخی نیز به عکس از رنگ های ملایم و یا تیره و ساده بهره می­گیرند.